Східний дивізіон проекту Міжмор'я. Підбірка матеріалів


Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

Результати роботи політичного компасу 2015-2017. Політичний портрет facebook аудиторії

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

 
Результати роботи політичного компасу 2015-2017. Політичний портрет facebook аудиторії  
24 января 2018

Політичний компас - це модель, що дозволяє визначити, яка ідеологія є найбільш близькою респонденту. Модель розраховує місце на координатній площині на підставі 40 відповідей на питання, які стосуються двох вимірів: економічного (ліва-права ідеологія) і соціального (авторитаризм-лібералізм). 

Ще до нового року проводячи чергову агітацію в одному з офісів просто хотіли щоб наші знайомі пройшли тест на компасі українською мовою. Ми завжди просто забивали у пошуковик, і відразу знаходили до грудня 2017 року. Після того як політичний компас прикрили ми вирішили розібратися і натрапили на цікаві висновки його роботи з інфографікою.

З того часу, як соціологи запустили компас у жовтні 2015 року і до кінця 2017, в ньому взяло участь більше 30 000 респондентів. Відповісти на запитання Політичного компаса зараз не можна бо сторінка була видалена.

Соціологи не вважали ці дані репрезентативними через відносно невеликого розміру вибірки, неверифікованої інформації, що надається респондентами, а також недиверсифікованої вибірки (майже усі учасники знайшли інформацію про тест в мережі Facebook). 

В нижченаведеному тексті слова "чоловіки" і "жінки" є скороченням фраз "чоловіки, що пройшли тест" і "жінки, що пройшли тест" і не повинні трактуватися, як "усі особи цієї статі в країні".

Якби українські політики відстоювали інтереси тільки Facebook-аудиторії, їм би довелося будувати державу з досить ліберальним політичним устроєм, але економічна модель такої країни мала б незначний нахил вліво.

Коли йдеться про політичну модель, то переважна більшість спостережень, як серед жінок (85%), так і чоловіків (86%), показує результат в нижній, ліберальній частині компаса. Тобто незалежно від статі, ті, що пройшли тест, мають ліберальні, демократичні цінності.

Іншою є картина в питаннях економічної площини. Результати чоловіків розподілені практично рівномірно - 53% респондентів-чоловіків схиляється до лівих (соціалістичних) поглядів, а 47% - до правих (вільний ринок). У жінок спостерігається значна асиметрія - 4 з 5 жінок (79%) підтримують "ліву" економічну ідеологію. Можливо, однією із причин такої схильності до соціалізму і економічного патерналізму, є ситуація на ринку праці в Україні. Згідно з даними Укрстату, середньомісячна заробітна плата жінок на 25% нижча, ніж у чоловіків в тих же галузях. Можливо, тому вони більше розраховують на підтримку з боку держави.

Інші питання, які розділили жінок та чоловіків, - право володіння зброєю, фемінізм і вільний продаж землі. Більшість чоловіків (68%) схиляється до того, щоб підтримати легалізацію володіння зброєю в Україні, серед жінок таких лише 39%.

Розійшлися думки і щодо гендерної нерівності можливостей в Україні. Половина жінок вважає, що фемінізм в Україні - актуальний і обґрунтований, а не примха чи вигадка. З іншого боку, тільки 28% чоловіків погоджується з тим, що в Україні є гендерна нерівність (60% взагалі вважає, що це вигадки жінок). Частка жінок на керівних позиціях у виконавчій і законодавчій владі, швидше за все, підтверджує, що проблема існує.

Вільний ринок землі також виявився контроверсійним питанням: чоловіки (68%) більше схильні дозволити торгувати землею, ніж жінки (51%). Незважаючи на це, 6 жовтня 2016 було продовжено мораторій на продаж землі до 1 січня 2018. Законопроект набрав практично конституційну більшість голосів - 297 голосів "За". Тільки 7 депутатів проголосувало "Проти". Такий результат свідчить про розбіжність поглядів на це питання між виборцями і "слугами народу".

Найбільше відмінності між жінками і чоловіками проявляються, коли мова заходить про питання здоров’я та комфорту населення. Наприклад, 87% жінок висловилося за те, щоб великі підприємства розвивали соціальну сферу в населених пунктах, де вони розташовані. Три чверті жінок-респондентів відповіли "так" на запитання "Держава має піклуватися про благополуччя кожного громадянина".

Цікаві відповіді були отримані на запитання щодо власності "Укрзалізниці". Трохи більше половини жінок вважає, що залізниця повинна залишатися в руках держави. Чоловіки розділилися - 40% за державну власність, 39% - проти, 21% - не мають однозначної відповіді.

Більш схожими погляди чоловіків та жінок є на питання соціального характеру. Наприклад, близько 90% респондентів незалежно від статі вважають, що будь-який авторитет варто ставити під сумнів. Можна припустити, що така одностайність викликана численними розчаруваннями в лідерах і авторитетах, які українці пережили за останні десятиліття.

Відносно позитивним наслідком цього можна назвати небажання більшості респондентів довірити управління країною сильному лідерові з надзвичайними повноваженнями. Історія розвитку деяких пострадянських держав показує, що подібна довіра найчастіше закінчується авторитарним або квазіавторитарним режимом і стагнацією.

Facebook-Україна - світська держава. Так, 9 з 10 опитаних не вважають, що тільки релігійна людина може мати високі моральні якості. Ця «держава» також відносно толерантна до прав ЛГБТ - переважна більшість респондентів (88%) висловилася проти кримінального переслідування за одностатеві шлюби, а половина дала позитивну відповідь на запитання про те, чи варто одностатевим парам надати право оформлення офіційного шлюбу.

Менше толерантними українці є у питаннях, що пов'язані з АТО. Теза "Будь-які дії Збройних сил України в зоні АТО є виправданими" розділила респондентів як серед чоловіків, так і жінок. Подібні питання можуть виступати дискримінантами, які класифікують опитаних за рівнем їх радикальності. 41% респондентів відповів ствердно на поставлене питання. Можна сказати, що в українському суспільстві рік тому були сильні радикальні настрої.

Як висновок з усього цього, хочемо розповісти що команда волонтерів Партії 5.10 і соціологів зараз працює над вдосконаленою методологією нового політичного компасу, який запуститься на новому сайті з відкритою статистикою.

Це дуже корисний суспільний проект, який повинен відкривати людям очі на їх погляди та цінності.

Отже, шановні дописувачі, скоро у Вас знову буде можливість пройти політичний компас українською мовою і дописувачі сторінки 5.10 News зможуть зробити це одними з перших! 

Підписуйтесь на нашу сторінку і бажаємо Вам Щасливого Різдва !!!facebook
партія 5.10

від 7 січня

 

У Миколаєві госпіталізовано 54 людини із гепатитом А

На Закарпатье из-за кори объявили карантин – Москаль

Мужчина из автомата в центре Одессы ранил десяток людей и одного убил

В Україні без електрики 737 населених пунктів

На Закарпатті 43 дитини потрапили до лікарні через кір

В Киеве после нового года 54 человека заболели корью

В Харькове из-за масштабной аварии остались без воды почти 600 домов

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика