Східний дивізіон проекту Міжмор'я. Підбірка матеріалів


Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 
Мінекономрозвитку пояснило, чому потрібно скасувати мораторій на експорт лісу  
23 ноября 2016

Закон про тимчасову заборону експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді суперечить статті 35 Угоди про Асоціацію України і ЄС «Обмеження експорту або імпорту».

Суперечності положенням Угоди про асоціацію України з ЄС, Угоди про СОТ і Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським Союзом як кредитором зумовили підготовку пропозиції щодо скасування мораторію на експорт деревини, яку уряд надіслав у Європейську Комісію. Це випливає з відповіді Міністерства економічного розвитку і торгівлі на запит народного депутата Віктора Галасюка, опублікованійна його сторінці в Facebook.

Документ підписав в.о. міністра економрозвитку Максим Нефьодов. Народному депутату пояснюється, що закон про тимчасову заборону експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді, прийнятий Верховною Радою в квітні 2015 року, суперечить статті 35 Угоди про Асоціацію України і ЄС «Обмеження експорту або імпорту», в якій мовиться: «Жодна Сторона не повинна вводити або зберігати в силі будь-які заборони чи обмеження або рівнозначні заходи щодо імпорту будь-якого товару іншої Сторони або експорту або продажу для експорту будь-якого товару, призначеного для території іншої Договірної Сторони, за винятком випадків, передбачених цією Угодою або відповідно до статті XI ГАТТ 1994 і її приміток щодо тлумачення. З цією метою Стаття XI ГАТТ 1994 і її примітки щодо тлумачення включено до цієї Угоди, і вони є його невід'ємною частиною».

Ще однією причиною скасувати мораторій у документі названо невідповідність закону положенням Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським Союзом як кредитором, за яким Київ погодився виконати низку умов для отримання макрофінансової допомоги в розмірі 1,8 млрд євро. Ідеться про зобов'язання не тільки утриматися від запровадження нових заходів, що обмежують або спотворюють торгівлю, а й «забезпечити закінчення терміну дії додаткового імпортного збору, який був тимчасово введений для цілей платіжного балансу, як і планувалося, в кінці 2015 року».
Третя причина криється в невідповідності закону про мораторій на експорт лісу статтям Угоди про СОТ, зокрема Генеральній угоді з тарифів і торгівлі (ГАТТ), яка не передбачає заборон на експорт або продаж на експорт будь-якого товару.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів надіслав до Європейської Комісії комплексний документ для вирішення питання експорту деревини за принципами відкритого ринку і виконання угод з Євросоюзом. За інформацією політолога Вадима Карасьова, пропозиції стосуються скасування мораторію на вивезення лісу-кругляка, запровадження експортних мит на рівні 20% і зовнішньоекономічних контрактів, реєструвати які доведеться в Мінекономрозвитку. Два останні нововведення вже отримали негативні оцінки від експертів.

 

Главком

 

 

Мужчина из автомата в центре Одессы ранил десяток людей и одного убил

В Україні без електрики 737 населених пунктів

На Закарпатті 43 дитини потрапили до лікарні через кір

В Киеве после нового года 54 человека заболели корью

В Харькове из-за масштабной аварии остались без воды почти 600 домов

В Росії можуть можуть посадити хлопця, який опублікував в соцмережі уривок із Незнайки на Місяці

Зведений загін націоналістів з Тернополя прибув боронити землю в Почаєві від Московського патріархату (фото)

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика