Путин закончит зачистку Сирии, а потом вместе с армией Ирана войдет в Украину: ракеты на Киев уже нацелены


Війна Путіна проти України: 4 варіанти розвитку подій


Надія Савченко: церковні ієрархи повинні врятувати цю мужню дівчину від самогубства

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Олег Соскин: Выполнение требований МВФ приведет к исчезновению Украины и украинского народа


Балто-Чорномор'я - майбутнє України в системі первородного хаосу

 

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 
Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу у жовтні зменшився до 234 млн дол. - НБУ  
30 ноября 2016

У жовтні 2016 року дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України зменшився до 234 млн дол. Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті Національного банку України, передає УНН.

Як відзначили у НБУ, основним чинником скорочення дефіциту поточного рахунку стало повернення сальдо рахунку первинних доходів до додатних значень після здійсненням планових виплат відсотків за реструктуризованими ОЗДП у вересні.

Водночас у Нацбанку відзначили, що експорт та імпорт товарів у сезонно скоригованому вимірі залишилися здебільшого незмінними порівняно з вереснем.

"У жовтні традиційно збільшився експорт зернових, насамперед кукурудзи. Також зріс експорту цукру, завдяки виходу на нові ринки збуту, та підвищились поставки газотурбінних двигунів до Індії та РФ. Однак через тимчасові труднощі з постачанням сировини та проведення капітальних ремонтів окремими металургійними заводами у жовтні знизився експорт металургійної продукції. Також меншим, ніж минулого місяця, був експорт олії за вирахуванням сезонного фактора", - йдеться у повідомленні.

Крім того, у НБУ вдізначили, що продовжилося поступове зниження імпорту інвестиційного призначення. Зокрема, другий місяць поспіль тривало скорочення імпорту машин сільськогосподарського призначення через труднощі з реєстрацією сільськогосподарської техніки та активними її закупівлями в попередні періоди.

Чисті надходження за фінансовим рахунком у жовтні, за даними Нацбанку, становили 311 млн дол. та були забезпечені приватним сектором.

"Визначальним для динаміки фінансового рахунку, як і у вересні залишалося скорочення готівкової валюти поза банками.  Іншим впливовим фактором був чистий приплив боргового капіталу. На відміну від попередніх місяців, він надходив як до реального, так і до банківського секторів", - йдеться у повідомленні.

У НБУ також відзначили, що погашення урядом ОВДП, номінованих в іноземній валюті, що перебували у власності нерезидентів, спричинило скорочення пасивів державного сектору на 298 млн. дол.  Із завершенням програм рекапіталізації найбільших банків з іноземним капіталом, надходження прямих іноземних інвестицій обсягом 45 млн дол. були спрямовані виключно до реального сектору економіки.

"Таким чином, за підсумками жовтня платіжний баланс було зведено з профіцитом 91 млн дол. У січні-жовтні 2016 року сальдо поточного рахунку було від'ємним і становило 2,5 млрд дол. Однак дефіцит поточного рахунку був компенсований чистими залученнями за фінансовим рахунком. Як наслідок, сальдо зведеного платіжного балансу було додатним і становило близько 1 млрд дол.", - повідомили у Нацбанку.

Джерело: УНН

 

 

Из Львова могут эвакуировать детей в случае вспышки инфекционных заболеваний

Невивезене сміття вже впливає на здоров’я львів’ян – Супрун

Мер Миколаєва втік від поліцейських через вікно - ЗМІ

Доба в АТО: Ситуація складна, 1 боєць ЗСУ загинув, 7 поранені

Доба в АТО: 77 обстрілів, бойовики застосували "Град"

Бойовики обстріляли школу у Павлополі

У Мельбурні теракт: ісламіст стріляв у натовп

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика