Східний дивізіон проекту Міжмор'я. Підбірка матеріалів


Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 
Мінфін 30 грудня випустив ОВДП на 117 млрд гривень  
2 января 2017

За даними НБУ, 28-30 грудня обсяг ОВДП (облігацій внутрішньої держпозики) в обігу збільшився на 117 млрд грн, або на 21,3% - до 667,6 млрд грн. При цьому

- портфель ОВДП в портфелі НБУ збільшився на 25,8 млрд грн, або на 7,2% - до 382 млрд грн;
- портфель банків – на 83,1 млрд грн, або на 48,2% - до 255,5 млрд грн;
- портфель інших інвесторів – на 8 млрд грн, або на 51% - до 23,7 млрд грн;
- портфель нерезидентів – 107,6 млн грн, або на 1,7% - до 6,46 млрд грн.

Довідково

Судячи з усього, Мінфін випустив держоблігації для Приватбанку. Або ж для - Приватбанку та Фонду гарантування (з огляду в т.ч. на зростання ОВДП в портфелі інших інвесторів на 8 млрд грн, при тому, що 28 грудня Кабмін прийняв постанову №1003 про надання кредиту для Фонду гарантування на 7,94 млрд грн; з іншого боку, папери на 8 млрд грн у Приватбанку могли викупити треті особи, - ред).

У Нацбанку заявляли, що вимушена націоналізація Приватбанку ("погане рішення, але краще з можливих", - цитата) буде коштувати для кожного українця 3 тис грн.

18 грудня Кабмін прийняв постанову про націоналізацію Приватбанку та його докапіталізацію за рахунок випуску ОВДП на 116,8 млрд грн.

19-21 грудня Фонд гарантування збільшив статутний капітал Приватбанку на 29,4 млрд грн (до 50,7 млрд грн) – за рахунок примусової конвертації в акції банку вкладів пов’язаних осіб та необтяжених зобов’язань Приватбанку перед юр- та фізособами, що не пов’язані з банком. Це було зроблено відповідно до статті 41-1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (за неофіційними даними, під «роздачу» на мільярди гривень кожний потрапили, зокрема, брати Суркіси, держателі єврооблігацій Приватбанку, американська корпорація Cargill).

28 грудня Нацкомісія з цінних паперів і фондового ринку зареєструвала випуск і проспект емісії акцій Приватбанку на 116,8 млрд грн.

У цей же день уряд у своїй постанові щодо докапіталізації Приватбанку на 116,8 млрд грн передбачив можливість випуску в межах вказаної суми держоблігацій на 64 млрд грн з прив’язкою до курсу (що в т.ч. має підтримати виконання Приватбанком валютних зобов’язань перед вкладниками, яких у нього загалом було 4 млрд дол на початок жовтня).

Після завершення процедури оплати облігаціями внутрішньої держпозики вказаних акцій Приватбанку на 116,8 млрд грн його статутний капітал зросте до 167,5 млрд грн. Це 68,6% статутного капіталу усіх діючих банків на кінець ІІІ кварталу-2016 без врахування тодішнього «статутника» Приватбанку.

29 грудня НБУ оголосив, що монетизував ОВДП, випущені для Приватбанку, на 25,8 млрд грн. За рахунок цих коштів Приватбанк погасив борг перед НБУ по кредитам рефінансування на 25 млрд грн, які він отримав від регулятора 19-22 грудня. Судячи з цього (перевищення суми монетизації ОВДП над сумою погашення боргу по рефінансуванню), частина емісійної гривні (під 800 млн грн) лишилася в обігу.

На момент націоналізації борг Приватбанку перед НБУ становив 19 млрд грн, з яких, як заявляли в НБУ, 14 млрд грн - прострочена заборгованість.

Ще такий штрих. У держбюджеті-2017 визначено, що граничний обсяг державного і гарантованого державою боргу на 31.12.2017 не має перевищити 2,296 трлн грн (88,8% очікуваного ВВП). Це на 350 млрд грн, або на 18% більше, ніж було заплановано на 31.12.2016. Якщо ж порівнювати з фактичним показником на 01.12.2016 (1,742 трлн грн), це +550 млрд грн, або +31,6%.

Щоправда, зростання рівня держборгу може навіть виявитися більшим. Оскільки крім ефекту від випуску ОВДП для докапіталізації Приватбанку, підтримки Фонду гарантування, надання держгарантій тощо слід зважати на ризик девальвації гривні та, як наслідок, переоцінки в гривневому еквіваленті валютної складової держборгів.

Однією з ключових передумов для девальвації гривні є ризик подальшої монетизації Нацбанком облігацій, які Мінфін випустив для докапіталізації Приватбанку.

Хоча націоналізація Приватбанку спершу ззовні видавалася «мирною», подальший розвиток подій – у т.ч. публічні спори НБУ та екс-топ-менеджерів Приватбанку щодо реальної частки інсайдерських кредитів у його портфелі; особистий випад І. Коломойського на адресу В. Гонтаревої; «ліцензійний» конфлікт влади та групи "Приват" довкола телеканалу "1+1" – слугує передвісником того, що навряд чи варто надто розраховувати на "спокійне" погашення екс-власниками Приватбанку взятих у ньому кредитів. А ще ж до боротьби держави (коли в державних, коли не факт, що в державних інтересах) за активи групи "Приват" можуть підключитися треті сили (зокрема, В. Пінчук) з власними фінансовими претензіями...

Навряд чи громадянам та бізнесу в 2017 році буде весело. І це вже не кажучи про геополітичні ризики для України.

http://finbalance.com.ua/news/Minfin-vidiliv-Privatbanku-117-mlrd-hrn-vnaslidok-choho-vnutrishniy-derzhborh-zris-na-213-

 

В Росії можуть можуть посадити хлопця, який опублікував в соцмережі уривок із Незнайки на Місяці

Зведений загін націоналістів з Тернополя прибув боронити землю в Почаєві від Московського патріархату (фото)

Укрзалізниця планує запустити Інтерсіті Львів-Будапешт

"Затопленные улицы и деревья на авто". По Херсону пронесся мощный шторм

В Ізмаїлі вибухнуло авто поліцейського, є постраждалі

Через нічну негоду у центрі Львова не працюють світлофори

Анонс. Олег Соскін в гостях у Геннадія Балашова

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика