Східний дивізіон проекту Міжмор'я. Підбірка матеріалів


Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 
Міненерговугілля оприлюднило проект стратегії енергетики України до 2035 року  
13 июня 2017

У четвер, 1 червня, було оприлюднено проект Енергетичної стратегії України до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність». Про це пише «Урядовий портал».

Як зазначається, за останній тиждень до нього були внесені уточнення та редакційні правки у відповідності з прийнятими рішеннями Управляючого комітету з координації роботи щодо підготовки проекту Енергостратегії. Міністерство уточнює, що зараз документ розглядатимуть у центральних органах державної влади України. Проект нової Енергостратегії є базовим документом державної енергетичної політики, визначає цілі розвитку енергетичного сектора у відповідності з потребами економічного і соціального розвитку на період до 2035 року, а також формулює завдання органів виконавчої влади в сфері управління енергетичним сектором.

Згідно з оприлюдненим проектом, зокрема, виробництво електроенергії в Україні до 2020 року залишатиметься на рівні близько 164 млрд кВт-год, після чого очікується його зростання до 178 млрд кВт-год у 2025 році, 185 млрд кВт-год - у 2030 році і 195 млрд кВт-год - в 2035 році. Передбачається, що частки АЕС і ТЕС, які в 2016 році виробили відповідно 49,5% і 44,1% всієї електроенергії, у 2020 році становитиуть 51,8% і 36,6%, і потім поступово скорочуватимуть, опустившись до 48,2% та 32,3% відповідно в 2035 році. Одночасно частка відновлюваної енергетики збільшиться від 0,9% у минулому році до 5,5% – у 2020 році та 12,8% – в 2035 році, а частка гідроенергетики залишиться на рівні 6-7%.

Документ також визначає завданням до 2025 року інтегрувати українську енергосистему з європейської ENTSO-E, знизити частку одного постачальника ядерного палива до максимум 70% до 2020 року і максимум 60% – до 2025 року.

У частині транзиту природного газу проект, з великою ймовірністю, передбачає збереження його за рахунок російського газу на рівні 50-80 млрд куб. м до 2019 року, хоча прораховано варіант його скорочення до 15-40 млрд м3. Опис перспектив транзиту російського газу після 2019 року в документі відсутній, хоча відзначається нульова залежність від імпорту газу з Росії.

Проект також окреслює завдання збільшити частку біржової торгівлі енергоресурсами до 25% від внутрішнього споживання в 2020 році збільшенням цього показника до 50% до 2025 року, 55% – у 2030 році і 60% в 2035 році.

Слід зазначити, що проект оновленої Енергетичної стратегії України до 2035 року розроблено з ініціативи Міненерговугілля на виконання пункту 5 частини 2 розділу III Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, затвердженого розпорядженням Кабміну від 27.05.2016 № 418-р та доручення Кабміну від 22.07.2016 № 22882/59/1-15, Національним інститутом стратегічних досліджень разом з Українським центром економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова.

ZAXID.NET

 

Інвестори пропонують розвивати сонячну енергетику в Бурштині
1 червня в БК ім. Т.Шевченка відбулася зустріч з потенційними інвесторами. Керівництво міста, члени виконавчого комітету та депутати міської ради  зустрілися з вітчизняними підприємцями, які мають намір встановити на території Бурштина сонячні батареї.

Під час зустрічі обговорено організаційні питання та перспективи впровадження проекту, інформують в Бурштинській міській раді.

Сьогодні проблема пошуку та використання альтернативних джерел енергії як фактор підвищення енергетичної безпеки держави особливо актуальна.

Одним з різновидів є сонячна енергетика, яка використовує невичерпне джерело енергії, не зумовлює шкідливих відходів і є екологічно чистою.http://www.dtek.com/ua/media-center/press/dtek-postroit-pervuyu-solnechnuyu-elektrostantsiyu-v-2017-godu/
 
ДТЕК побудує першу сонячну станцію в 2017 році
Операційна компанія ДТЕК ВДЕ, яка координує розвиток ДТЕК в сфері відновлюваної енергетики, реалізує пілотний проект будівництва сонячної електростанції (СЕС) потужністю 10 МВт в Херсонській області. Будівництво планується завершити в 2017 році.

«Експерти компанії декілька років вивчали ринок відновлюваної енергетики в пошуку нових перспективних напрямків для розвитку бізнесу. Сьогодні завдяки вдосконаленню технологій великий інвестиційний потенціал має сектор сонячної генерації. Тому ми прийняли рішення про реалізацію пілотного проекту в «сонці», – прокоментувала директор ДТЕК ВДЕ Вікторія Сиромятова. – Плани майбутнього розширення портфеля проектів у цьому сегменті будуть залежати від його результатів».

Через тривалість процедур землевідведення під будівництво енергетичних об'єктів компанія прийняла рішення про придбання готового проекту СЕС. Партнером виступила BETEN INGENIERIE SAS, французька інжинірингова компанія з великим досвідом розробки проектів ВДЕ. У портфелі BETEN був обраний відповідний проект під будівництво сонячної електростанції в с. Трифонівка Херсонської області, яка має високий рівень інсоляції і гарний потенціал для розвитку сонячної генерації.

На Трифанівській СЕС будуть встановлені сонячні панелі китайської компанії JA Solar і інвертори компанії АВВ, вироблені в Італії. Прогнозний відпуск електроенергії складає 11-12 млн КВт·год електроенергії щорічно. Введення СЕС в експлуатацію і генерація перших «зелених» кіловат-годин очікуються в 2017 році.

«Розвиток відновлюваної енергетики – важлива частина енергетичної стратегії України, яка сьогодні обговорюється. ДТЕК планує активно розвивати напрямок ВДЕ. Це наші інвестиції в екологічну та безпечну генерацію майбутнього. Свої зусилля ми зосередили в сегментах сонячної і вітрової енергетики, – зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко. –  В 2017 році компанія планує ввести в експлуатацію свою першу сонячну електростанцію і почати будівництво Приморської ВЕС потужністю 200 МВт в Запорізькій області».http://ua.korrespondent.net/business/financial/3857337-indiia-pobuduie-v-ukraini-soniachnu-elektrostantsiui
 
Індія побудує в Україні сонячну електростанцію
Вартість будівництва складе півмільярда доларів. Індійська компанія інвестує 500 мільйонів доларів у будівництво сонячної електростанції в Україні. Про це повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі в своєму Twitter.

Як зазначили в міністерстві, відповідна домовленість про залучення інвестицій була досягнута в ході зустрічі глави відомства Степана Кубіва з послом Індії в Україні Маноджем Кумар Бхартом.

Також до кінця 2017 року Україна та Індія домовилися провести засідання Міжурядової українсько-індійської комісії з торговельного та економічного співробітництва для створення нових спільних проектів в промисловості, інфраструктурі й IT.

Раніше в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості повідомляли, що Індія зацікавлена в інвестуванні в альтернативну енергетику в Україні.

Нагадаємо, в Чорнобильській зоні влітку поточного року може почати роботу перша сонячна електростанція.https://mind.kiev.ua/news/20172709-francuzka-engie-vklade-v-sonyachnu-energetiku-indiyi-ne-menshe-1-mlrd
 
Французька Engie вкладе в сонячну енергетику Індії не менше $1 млрд
 
Одна з найбільших енергетичних компаній Франції інвестує в сонячну енергетику Індії в прагненні збільшити свою частку на індійському ринку відновлюваних джерел енергії, який зростає швидкими темпами.

Гендиректор компанії Ізабель Кошер розповіла про те, що Engie вкладе в індійську сонячну енергетику не менше $1 млрд в найближчі п'ять років і буде щороку фінансувати створення, щонайменше, 400 МВт нових сонячних потужностей, повідомляє видання CleanTechnica.

Engie представлена в Індії компанією Solairedirect. Компанія почала інвестувати в індійську сонячну енергетику відразу ж після запуску «Національної сонячної місії» в 2010 році і зараз вважається одним із лідерів серед іноземних енергетичних підрядників у країні.

Відповідно до стратегічного плану Індії, який описаний у «Національній сонячної місії», до березня 2020 року потужність усіх введених в експлуатацію сонячних установок в країні повинна становити не менше 100 ГВт. У березні цього року їхня сукупна потужність досягла 10 ГВт.

За прогнозом дослідницької компанії GTM Research, цього року Індія додасть ще 10 ГВт сонячних потужностей, завдяки чому випередить Японію в сфері сонячної енергетики і витіснить її з третього місця в списку світових лідерів. Перше місце в цьому списку стабільно займає Китай.http://navkolonas.com/uk/archives/30330
 
Китай побудував найбільшу плавучу сонячну електростанцію
 
Максимальна сумарна потужність енергії яка виробляється становить 40 мегават.
Найбільша в світі плавуча сонячна електростанція розташована в районі міста Хуайнань провінції Аньхой на місці затоплених вугільних шахт. Глибина деяких водойм досягає десяти метрів.

Експерти в галузі енергетики відзначають, що дане рішення дуже підходить Китаю і дає кілька позитивних моментів. В першу чергу це сама енергія, в другу – вона екологічно чиста, а сонячні панелі здатні зменшити випаровування води, по-третє – вона економить земний простір, брак якого гостро відчувається в Китаї. Дана СЕС (сонячна електростанція) є найбільшою з усіх існуючих в даний час в світі.


http://timer-odessa.net/news/strannaya_firma_poluchila_20_gektarov_pod_baltoy_294.html

Странная фирма получила 20 гектаров для солнечной электростанции под Балтой
Два участка площадью 17 и 2,5 гектаров земли в Балтском районе Одесской области получила по распоряжению губернатора Максима Степанова зарегистрированная полгода назад фирма «Балта солар».

Соответствующее распоряжение от 30 апреля опубликовано на сайте ОГА.

Согласно тексту распоряжения, земельные участки выделяются для строительства солнечной электростанции на срок в 49 лет.

Фирма «Балта солар» зарегистрирована в январе 2017-го года в Балте на улице Ткаченко. Её владельцами числятся киевлянин Никита Задорожный и житель Закарпатской области Олег Копейкин. Уставный фонд предприятия составляет 10 тысяч гривен.

Никита Задорожный также является учредителем ряда других предприятий аналогичного толка: «Юг солар», «Паллада солар», «Бриз солар» и т.п., зарегистрированных в январе 2017-го года преимущественно в Одесской и Николаевской областях. Причём к примеру фирма «Юг солар» уже получила по распоряжению Степанова 20 гектаров земли в районе села Борщи Котовского района (переименован Верховной Радой в Подольский).

Участок в 17 гекаторв, который теперь получила структура Задорожного, уже планировали использовать под строительство солнечной электростанции: в 2013-м году его передали в аренду фирме «Балта Энерго», входящей в корпорацию «Актив Солар». «Актив Солар», в свою очередь, связывали с вице–премьером Украины времён Януковича Андреем Клюевым. После победы «Евромайдана» участок у структуры Клюева, конечно же, отобрали.

Найти никаких упоминаний о Никите Задорожном вне связи с вышеупомянутыми фирмами ТАЙМЕРУ не удалось, так что остаётся неясным, кто именно стоит за «Балта солар» и другими оформленными на этого человека компаниями и на чьи деньги будет вестись строительство.

 

 
 

Мужчина из автомата в центре Одессы ранил десяток людей и одного убил

В Україні без електрики 737 населених пунктів

На Закарпатті 43 дитини потрапили до лікарні через кір

В Киеве после нового года 54 человека заболели корью

В Харькове из-за масштабной аварии остались без воды почти 600 домов

В Росії можуть можуть посадити хлопця, який опублікував в соцмережі уривок із Незнайки на Місяці

Зведений загін націоналістів з Тернополя прибув боронити землю в Почаєві від Московського патріархату (фото)

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика