Східний дивізіон проекту Міжмор'я. Підбірка матеріалів


Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 
Главная новость
Сланцевий газ в Україні: чи братиме Королівство Нідерландів участь в екологічному геноциді?!  
18 марта 2013

 Відкритий лист голови Української Національної Консервативної партії Олега Соскіна

до Надзвичайного та Повноважного посла Королівства Нідерландів в Україні Пітера Яна Волтерса
Шановний пане  посол!
В Україні все більшої гостроти набуває проблема щодо видобутку сланцевого газу. Ця проблема зараз стає в центрі уваги все більших кіл української громадськості. Для мільйонів українців питання видобутку сланцевого газу не було відомим, воно до останнього часу не обговорювалося в українському суспільстві. Тому для всього українського народу стало величезною несподіванкою підписання 24 січня 2013 року в Давосі угоди між Україною та компанією «Роял Датч Шелл» про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівському родовищі в Харківській і Донецькій областях. 
Як відомо, у підписанні цієї угоди брав участь прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. До того ж, підписанню цієї угоди передувала зустріч 21 січня 2013 року Януковича із Клаусом Мангольдом, віце-головою компанії «Ротшильд Європа», що, як ми розуміємо, виступає одним із акціонерів компанії «Роял Датч Шелл».
Зараз розгортається все більша дискусія навколо того, чи потрібно взагалі добувати сланцевий газ в Україні. Як відомо, це питання в світі дуже контроверсійне, і противників його видобутку на сьогоднішній день значно більше, ніж прихильників. Тим паче, при видобутку сланцевого газу виникає величезна маса проблем, в першу чергу екологічних, які перекреслюють всі позитиви, які можна від нього отримати.
Отже, питання видобутку сланцевого газу в українському суспільстві не обговорювалось, ні його позитиви, ні негативи. Це рішення приймалось кулуарно правлячою «Сім’єю» на чолі з Януковичем. Згідно з цим рішенням, передбачається, що кілька транснаціональних компаній, які в Україні оцінюються як імперіалістичні, повинні зайти на територію України для видобутку сланцевого газу. На сьогоднішній день зайшла компанія «Роял Датч Шелл», яка пов’язана із Королівством Нідерланди. Схема, за якою вона зайшла, не є прозорою, вона втаємничена, засекречена, по суті, це нагадує жорсткі неоколоніальні часи, як свого часу імперіалістичний капітал експлуатував відсталі африканські та азійські колонії. Тому для нас дивно, що уряд Нідерландів, як і Королівська сім’я, підтримали входження цієї компанії в Україну.
Зараз питання видобутку сланцевого газу стає все більш болючим, і вже десятки тисяч людей як на Сході, так і на Заході України, які мешкають в районах, де запланований видобуток сланцевого газу, піднімаються проти його розробки. Особливо це набуває величезної гостроти на Сході. Так, тільки 17 березня 2013 року акції протесту проти видобутку сланцевого газу відбулися у десятках українських міст, селищ та сіл, найбільші  з них пройшли у Слов’янську (5 тисяч учасників), Ізюмі (2 тисячі учасників), Краматорську (1,5 тисячі учасників), а також в Донецьку, Харкові, Маріуполі, Артемівську, Костянтинівці, Керчі, Джанкої, Луганську.
Українська Національна Консервативна партія постійно і дуже детально моніторить процеси, пов’язані із видобутком сланцевого газу. Вже чітко можна сказати, що в Україні негативні сторони від його видобутку переважають позитивні. І зрозуміло, що ситуація буде ще більше загострюватися, тим паче, населення тих територій, де «Роял Датч Шелл» планує здійснювати розробку сланевого газу, пов’язує його видобуток із кланом Януковича.
УНКП хотіла би попередити Вас щодо подальшого стилю поведінки і уряду Нідерландів, і компанії «Роял Датч Шелл» в Україні. В умовах наростаючого соціального протесту найкраще буде, щоб ця компанія розірвала дану угоду, пішла з України і припинила реалізацію цього ризикованого проекту. На нашу думку, це відповідатиме духу добрих відносин, які склалися між Україною та Королівством Нідерланди. Якщо ж компанія та уряд Нідерландів і, відповідно, Королівська сім’я будуть іти далі по шляху спроб здійснювати розробки цих свердловин, то нічого, окрім наростання конфлікту в українсько-нідерландських відносинах, очікувати  не можна.
Тоді можуть статися різні негативні і драматичні несподіванки. За прикладом далеко ходити не треба, варто пригадати лише загибель кількох десятків працівників газодобувної компанії «Sonatrach» в Алжирі на початку 2013 року, або ж постійні збройні сутички повстанців із Руху за звільнення дельти Нігеру із представниками нафтових компаній у Нігерії.
Ми сподіваємося, що в уряді Нідерландів і компанії «Роял Датч Шелл» працюють розумні та моральні люди, і вони не будуть намагатися перейти ту межу, яка може призвести до некерованих процесів, до погіршення відносин між нашими державами і якихось негативних речей, на зразок пікетування, блокування чи, не дай Боже, якихось гірших подій, пов’язаних із Вашим посольством в Києві.
З надією на розуміння та сподіваннями на плідну співпрацю,
голова Української Національної Консервативної партії, директор Інституту трансформації суспільства, професор Національної академії управління Олег Соскін
 

В Харькове из-за масштабной аварии остались без воды почти 600 домов

В Росії можуть можуть посадити хлопця, який опублікував в соцмережі уривок із Незнайки на Місяці

Зведений загін націоналістів з Тернополя прибув боронити землю в Почаєві від Московського патріархату (фото)

Укрзалізниця планує запустити Інтерсіті Львів-Будапешт

"Затопленные улицы и деревья на авто". По Херсону пронесся мощный шторм

В Ізмаїлі вибухнуло авто поліцейського, є постраждалі

Через нічну негоду у центрі Львова не працюють світлофори

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика