Східний дивізіон проекту Міжмор'я. Підбірка матеріалів


Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 
Главная новость
Долар США завдасть нового удару по гривні? - Олег Соскін  
29 июня 2013

 Американська Федеральна Резервна Система  готується згортати третю програму кількісного пом'якшення. У найближчі кілька зустрічей ФРС може уповільнити темпи купівлі активів, якщо на ринку праці продовжиться відновлення, заявив глава американського центробанку Бен Бернанке у своєму зверненні до Конгресу США. Бернанке підкреслив, що будь-яка можливість змінити темпи купівлі активів залежатиме від ситуації в економіці країни. «Якщо ми побачимо, що поліпшення продовжаться, і ми будемо впевнені, що вони стійкі, тоді в найближчі кілька зустрічей ми можемо прийняти рішення знизити обсяг покупок», - заявив Бернанке.

Якщо ФРС припинить вприскування в сферу обігу живих доларових ресурсів, це означатиме, що пропозиція доларів, готівкових і безготівкових, буде зменшуватись при чому, можна очікувати, зменшуватися суттєво. Ті країни, які працюють з доларовим ресурсом, почнуть відчувати його дефіцит. Це в перш чергу стосується країн, які мають великі валютні резерви в доларах і для яких долар є резервною валютою, а також там де національна валюта прив’язана до долара.
Мова йде про Україну, також  це стосується країн-членів БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР). Вони всі працюють з доларом, значна частина їх контрактів, резервів, нагромаджень на рівні держави і на рівні фізичних осіб, і готівки і безготівки сконцентрована в доларах. Як тільки відбуватиметься зменшення доларової пропозиції, в цих країнах почнуться проблеми з процесом відтворення. Тому що цей процес значною мірою залежить від долара.
З числа європейських країн це значною мірою може торкнутися Румунії та Угорщини, в яких долар займає дуже серйозні позиції. Цей процес також суттєво зачепить Україну, оскільки долар у нас виконує, по суті, функцію обігової валюти, і більша частина (до 60%) нагромаджень на неформальному тіньовому ринку, в готівці і без готівці припадає на долар.
Відтак, можуть виникнути серйозні проблеми  в усіх українських підприємств і фізичних осіб. Це стане ще однією серйозною перешкодою для процесу відтворення, почнеться більш швидка переорієнтація економіки на євро. Але євро не є такою стабільною валютою, як долар США. Однак, це ще більше поглибить проблему,тому що зараз відбувається стрімке зниження ціни на золото, яка впала до трирічного мінімуму. А це теж означає суттєвий удар по українському процесу відтворення.
Отже,треба очікувати, що монетарна політика ФРС США призведе до ще більших ускладнень в українській економіці, до посилення курсу долара і послаблення курсу гривні. А оскільки ми купуємо газ за долари, так само з боргами нам потрібно розраховуватися в американській валюті, то це може призвести до ще більшого навантаження на населення України і підприємства. Особливо це стосується імпортерів, які працюють на внутрішній ринок.
Олег Соскін, професор, директор Інституту трансформації суспільства
 

В Харькове из-за масштабной аварии остались без воды почти 600 домов

В Росії можуть можуть посадити хлопця, який опублікував в соцмережі уривок із Незнайки на Місяці

Зведений загін націоналістів з Тернополя прибув боронити землю в Почаєві від Московського патріархату (фото)

Укрзалізниця планує запустити Інтерсіті Львів-Будапешт

"Затопленные улицы и деревья на авто". По Херсону пронесся мощный шторм

В Ізмаїлі вибухнуло авто поліцейського, є постраждалі

Через нічну негоду у центрі Львова не працюють світлофори

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика