OSP-UA.INFO
http://osp-ua.info/


У МЗС РФ заявили про спробу "повної українізації" освіти в Україні  
12 сентября 2017

У Міністерстві закордонних справ Росії назвали прийнятий в Україні закон про освіту спробою "повної українізації освітнього простору". Про це йдеться в коментарі МЗС РФ, передає УНН.

"Хоча в законі російська мова не згадується, очевидно, що головною метою нинішніх українських законотворців є максимальне обмеження інтересів мільйонів російськомовних жителів України, насильницьке встановлення в багатонаціональній державі моноетнічного мовного режиму", - заявили в МЗС РФ.

Прийнятий закон в російському відомстві назвали спробою повної українізації, що суперечить Конституції і міжнародним зобов'язанням.

"Розглядаємо цей крок як спробу "майданної" влади здійснити повну українізацію освітнього простору країни, що прямо суперечить як її Конституції, так і взятих Києвом на себе міжнародним зобов'язанням в гуманітарній сфері", - йдеться в коментарі МЗС РФ.

 

читайте також: Гройсман доручив міністрам зустрітись з послами країн ЄС і пояснити закон "Про освіту"  

 

Відзначається, що з критикою закону також виступили зовнішньополітичні відомства Угорщини, Польщі, Румунії, а також президент Молдови.

"Зі свого боку переконані в затребуваності колективних зусиль, в тому числі на "майданчиках" міжнародних організацій, з метою протидії політиці владних структур України, що зневажають загальновизнані праволюдські стандарти", - заявили в російському відомстві.

Як повідомляв УНН, в Україні впроваджується з 5 класу обов'язкове навчання українською мовою для учнів, що належать до нацменшин, крім корінних народів. Це передбачено прийнятим парламентом законом про освіту.

Джерело: УНН

 Постiйна адреса сторiнки: http://osp-ua.info/vlada/550805-u-mzs-rf-zajavili-pro-sprobu-andquotpovnoyi-ukrayinizatsiyiandquot-osviti-v-ukrayini.html


© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2017
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua