OSP-UA.INFO
http://osp-ua.info/


У польській столиці відкрили Warsaw Security Forum  
8 ноября 2017
Серед тем конференції – питання військової, енергетичної та кібербезпеки і перспективи ЄС, зокрема в галузі спільної політики безпеки та оборони
Віце-прем’єр Матеуш Моравєцький на Warsaw Security Forum, 8 листопада 2017 року
Віце-прем’єр Матеуш Моравєцький на Warsaw Security Forum, 8 листопада 2017 року PAP/Radek Pietruszka

У середу 8 листопада віце-прем’єр, міністр фінансів і розвитку Польщі Матеуш Моравєцький відкрив конференцію Warsaw Security Forum – Варшавський форум безпеки. У програмі переговорів – військова, енергетична та кібербезпека; перспективи Європейського Союзу, в тому числі у сфері спільної політики безпеки та оборони, а також майбутнє протиповітряної і протиракетної оборони.

«Польща серйозно ставиться до своїх оборонних зобов’язань, зокрема підвищуючи витрати на оборону до 2,5 відсотка ВВП протягом найближчих десяти років», – заявив віце-прем’єр Матеуш Моравєцький. Політик звернув увагу на зростання військової потужності Китаю і намагання Росії зберегти значення могутньої держави. Віце-прем’єр заявив про необхідність співпраці європейських країн у галузі озброєння, зокрема, через те, що армії країн ЄС використовують набагато більше видів зброї, ніж США. «Ми активні на європейському форумі, щоб клопотатися про безпеку і раціоналізацію витрат у цій сфері. В цілому Європейському Союзі 178 видів зброї, у той час як у США 30 аналогічних видів зброї. У нас 25 різних видів танків, а в США один головний вид танка – сказав польський віце-прем’єр.

Віце-прем’єр Матеуш Моравєцький також зазначив, що дбаючи за безпеку у військовому розумінні, не можна забувати про економіку та енергетичну безпеку. За його словами, проект другої гілки Північного газогону Польща вважає геополітично неправильним, шкідливим і таким, що може призвести до загострення конфліктів. «Ми хочемо миру, та одночасно такої політики і геополітики, що цей мир укріплює», – сказав віце-прем’єр. «Звідси наша ініціатива Тримор’я, звідси наша ініціатива створення коаліції держав у співпраці із Західною Європою (...) і США», – наголосив Матеуш Моравєцький.

IAR/Н.Б.

 

 Постiйна адреса сторiнки: http://osp-ua.info/vlada/551014-u-polskiy-stolitsi-vidkrili-warsaw-security-forum.html


© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua