Східний дивізіон проекту Міжмор'я. Підбірка матеріалів


Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

Результати роботи політичного компасу 2015-2017. Політичний портрет facebook аудиторії

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

 
Реанімаційний Пакет Реформ повідомляє про сплановану атаку владної верхівки проти громадських ораганізацій  
3 ноября 2016

Реанімаційний Пакет Реформ повідомляє про сплановану атаку владної верхівки проти людей та громадських ораганізацій, що розробляють та підштовхують владу до втілення реформ, у першу чергу – у сфері боротьби з корупцією.

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на сайт організації

Законопроект №5318 авторства Юрія Дерев’янка, що створює серйозні загрози для діяльності громадських організацій, внесений всього шість днів тому і направлений на розгляд у непрофільний комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, замість антикорупційного. Серйозні зміни до антикорупційної політики блискавично, без жодних публічних обговорень, отримали висновок комітету та консенсус серед фракцій, а розглянути їх планують вже сьогодні. Ці факти свідчать про добре сплановану та злагоджену спробу послабити антикорупціонерів та реформаторів.

Обрана тактика нагадує тактику режиму Януковича у розпал Євромайдану – від особистого тиску на активістів парламентарі перейшли до спроб унеможливити діяльність усього громадського сектору.

Зокрема, законопроект н.д. Дерев’янка воскрешає ідею “диктаторських законів 16 січня 2014 року” щодо реєстру “іноземних агентів” – організацій, які борються з корупцією та використовують кошти міжнародної технічної допомоги. Перелік таких антикорупційних громадських об’єднань пропонують вести Національному агентству з питань запобігання корупції. А всі люди, які працюють чи надають послуги в антикорупційній сфері – прямо чи через третіх осіб, – розглядатимуться як потенційні корупціонери. Тобто, заповнюватимуть електронну декларацію, повідомлятимуть про конфлікт інтересів та ін. Диявол криється в деталях: звітуватися змусять і експерта, що розробляв текст законопроекту, і прибиральника кімнати, де відбувся антикорупціний тренінг, і друкаря, який тиражував листівку, і продавця в магазині, що продав папір.

Наголошуємо, що норми торкнуться широкого спектру громадських організацій, які долають корупційні прояви у органах влади, економіці, медицині, освіті, енергетиці тощо. Неадекватні обмеження, запропоновані у законопроекті, фактично заблокують здатність працювати усьому громадському сектору, що неодмінно вестиме до безкарності можновладців та розквіту корупції.

Звертаємо увагу, що для публічних службовців стандарти прозорості, відкритості, обмеження приватності завжди вищі, бо ці особи мають доступ до державних ресурсів. Тому, такі норми не можуть автоматично переноситися на активістів та недержавних суб’єктів.

Крім того, зараз перебуває під питанням рішення Європейського Союзу стосовно запровадження безвізового режиму з Україною, тому непродумані законодавчі пропозиції ховають останню надію на позитивне рішення.

Закликаємо народних депутатів, більшість яких отримали мандат внаслідок перемоги Революції Гідності, негайно відхилити законопроект №5318, який є спробою продовжити політику Януковича щодо придушення громадського сектору. Кожен, хто проголосує за спробу відродити драконівські норми, стане відомий суспільству як голосувальник за Нові диктаторські закони.

http://infokava.com/lang-uk/48472-aktyvysty-prosyat-deputatov-vru-otklonyt-novye-dyktatorskye-zakony-kotorye-zablokyruyut-rabotu-obschestvennykh-organyzacyy.html

 

У Миколаєві госпіталізовано 54 людини із гепатитом А

На Закарпатье из-за кори объявили карантин – Москаль

Мужчина из автомата в центре Одессы ранил десяток людей и одного убил

В Україні без електрики 737 населених пунктів

На Закарпатті 43 дитини потрапили до лікарні через кір

В Киеве после нового года 54 человека заболели корью

В Харькове из-за масштабной аварии остались без воды почти 600 домов

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика