Східний дивізіон проекту Міжмор'я. Підбірка матеріалів


Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 
Керівництво НАЗК займається політичними розправами, – експерт  
9 декабря 2016

Керівництво Національної агенції з питань запобігання корупції не є незалежним і управляється ззовні, зокрема, Адміністрацією Президента.

Таку заяву ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 19.00 на телеканалі ZIK) зробила голова Ради ГО «Громадський люстрацiйний комiтет» Олександра Дрік.

Експерт наголосила, що в прискіпливій увазі до випадку з купівлею квартири народним депутатом Сергієм Лещенком вбачається можливість політичної розправи.

«Скажу чесно, це виглядає як політичне замовлення. Справді, є таке положення, яке передбачає, що мають декларуватись подарунки від 5 мінімальних заробітних плат, тобто від 6 тис гривень. Порушення вимоги передбачає покарання у вигляді штрафу з конфіскацією подарунку. Виникає питання: як може конфіскуватись знижка на квартиру? Тобто, усі законодавчі норми або їх трактування, усі адмінпротоколи мають бути однозначними. Коли є неоднозначні трактування, то це породжує запитання. По-друге, незрозуміло, чому серед усіх декларантів, в тому числі і суддів, які отримують величезні подарунки обрали саме Лещенка? В такій вибірковості вбачається політичне замовлення»

Також, голова Громадського люстрацiйного комітету підкреслила,  що через саботаж керівництва НАЗК агенція уже протягом місяця не може приступити до перевірок декларацій народних депутатів та чиновників.

«НАЗК вже протягом місяця саботує прийняття і затвердження разом з Мінюстом Порядку повної перевірки декларацій. Пройшов місяць з подання декларацій, а НАЗК офіційно не перевірила жодної. Тому й виникає питання: чому вони не приступали до повної перевірки декларацій, але вчепилися за справу з квартирою?» - підкреслила експерт.

Олександра Дрік пояснила, що неспроможність НАЗК приступити до перевірки декларацій та вибіркова увага до порушників може пояснюватись політичною несамостійністю агентства: «В НАЗК є дуже широкі, майже необмежені повноваження. І вони можуть стати інструментом для політичної розправи, якщо діяльність агентства не буде дуже чітко врегульовано. Проблема в керівництві. Закон спеціально надав великі повноваження і самостійність для НАЗК. Але зараз це зіграло злий жарт. Залежне, політично кероване керівництво НАЗК, яке фактично саботує перевірки  декларацій, зараз гальмує ухвалення порядку, яким можна проконтролювати, чи вони взагалі щось будуть робити».

Експерт уточнила, що на її думку, керівництво НАЗК може бути керованим з Адміністрації Президента. Як приклад, вона наводить випадок з виявленням незадекларованої вілли Президента в Іспанії.

 «Треба розуміти одне керівництво НАЗК не є незалежнним і є керованим ззовні. Для мене очевидно що ситуація з віллою Президента – це впив Адміністрації Президента. Журналіст звернувся до представників на Банковій з питанням: чи мав Президент задекларувати своє майно Після того, як Радецький (як людина, яка в НАЗК відповідає за це питання) сказав, що така інформація має декларуватись, через кілька днів журналістам подзвонили з Адміністрації Президент і сказали: «спитайте НАЗК ще раз». Після цього в НАЗК уже сказали, що Президент не мав декларувати віллу. Хіба це не є свідченням впливу на НАЗК?» - наголосила Олександра Дрік Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/12/02/kerivnytstvo_nazk_ie_kerovanym_zzovni_i_zaymaietsya_politychnymy_rozpravamy__1002177

 

В Харькове из-за масштабной аварии остались без воды почти 600 домов

В Росії можуть можуть посадити хлопця, який опублікував в соцмережі уривок із Незнайки на Місяці

Зведений загін націоналістів з Тернополя прибув боронити землю в Почаєві від Московського патріархату (фото)

Укрзалізниця планує запустити Інтерсіті Львів-Будапешт

"Затопленные улицы и деревья на авто". По Херсону пронесся мощный шторм

В Ізмаїлі вибухнуло авто поліцейського, є постраждалі

Через нічну негоду у центрі Львова не працюють світлофори

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика