Східний дивізіон проекту Міжмор'я. Підбірка матеріалів


Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 
Коломойський не чіпляється за Приватбанк, готовий торгуватися з владою, - ЗМІ   
10 декабря 2016

За даними неофіційних джерел газети «Дзеркало тижня. Україна», один з основних акціонерів Приватбанку Ігор Коломойський (контролює 49,98% акцій фінустанови) в питанні націоналізації «уже досить давно декларує готовність розпрощатися з банком – для нього це питання ціни, не більше (принаймні на словах)».

«А от Геннадій Боголюбов [йому належить 41,58% акцій] і сім`я Дубілетів [3,8% акцій], на думку наших джерел, не готові розставатися зі своїм дітищем, тобто їхній інтерес зберігається», - пише видання.

Довідково

Глава НБУ Валерія Гонтарева неодноразово заявляла, що Приватбанк буде націоналізований у випадку, якщо не виконає програму докапіталізації

На суб’єктивну думку Finbalance, оптимальним варіантом для держави (в особі, передусім, громадян, а не окремих чиновників) було б самостійне виконання акціонерами та менеджментом Приватбанку плану докапіталізації, передбаченого в т.ч. програмою співпраці України та МВФ.

Передусім – через високу частку інсайдерських кредитів у портфелі Приватбанку (за різними оцінками може сягати 80 і більше відсотків), внаслідок чого існує ризик, що після націоналізації як мінімум левова частка цих позик не буде обслуговуватися нинішніми контролерами найбільшого банку в Україні. Як наслідок, або державі доведеться вмикати друкарський верстат для виплати вкладів, або ж заморозити депозити до знаходження альтернативного рішення (наприклад, конвертації великих вкладів в акції фінустанови тощо).

Зрештою не виключений варіант гри влади з акціонерами Приватбанку в піддавки (тобто змови), в результаті чого націоналізація може виявитися чи не найбільш вигідною операцією/угодою в їх житті, розхльобувати наслідки якої (читайте – фіксувати збитки у вигляді нових витків девальвації та інфляції) будуть пересічні громадяни – в т.ч. ті, які не є клієнтами Приватбанку.

А в Кремлі, Опоблоку та окремих «демократично»-популістичних політсилах неодмінно потиратимуть від задоволення руки – ще й, можливо, подякують мародерам.

Як зробити так, щоб націоналізація Приватбанку відбулася цивілізовано (це в разі відсутності бажання/можливості в акціонерів таки виконати програму докапіталізації)?

Чи не єдиним реальним гарантом цього міг би бути МВФ, який має важелі впливу (в т.ч. через країни – основних його донорів, як-то США, держав ЄС тощо) і на владу, і на акціонерів Приватбанку (з огляду як мінімум на їх закордонні активи).

Проте стосунки офіційного Києва з МВФ явно охолоджуються. І тому є ризик, що прикриваючись саме положеннями програми МВФ як фіговим листком – без реального впливу Фонду на ситуацію – може бути провернута найбільша фінансова махінація в історії України за участі тих, хто в публічній сфері вважаються опонентами. Це найбільш песимістичний варіант. Не факт, що буде саме так.

У «лобову» спробу влади «тупо віджати» Приватбанк (всупереч інтересам його акціонерів) не дуже віриться, оскільки в такому разі це може принести більше проблем, аніж прямого зиску (банально – актив знеціниться). Зрештою на це не наважився навіть Янукович, а в нього «вертикаль влади» була більш жорсткою. Хоча й вона йому не допомогла. А в нинішньої влади становище більш хитке, передусім, через економічні виклики в Україні та військову агресію Кремля. Згубність же надмірної жадібності (коли вона навіть сильніша за інстинкт самозбереження) довів приклад того ж таки Януковича.

P.S. Напівоптимістична ремарка: програма докапіталізації Приватбанку хоча й зі скрипом і не без нюансів, але виконується. 08 грудня глава НБУ Валерія Гонтарева заявила, що до кінця року буде завершена процедура верифікації виконання програми.  Тобто вже до кінця року в теорії може з`явитися якесь рішення. Або ж воно буде формулюватися вже в 2017 році.

http://finbalance.com.ua/news/Kolomoyskiy-ne-chiplyatsya-za-Privatbank-hotoviy-torhuvatisya-z-vladoyu---ZMI

 

В Харькове из-за масштабной аварии остались без воды почти 600 домов

В Росії можуть можуть посадити хлопця, який опублікував в соцмережі уривок із Незнайки на Місяці

Зведений загін націоналістів з Тернополя прибув боронити землю в Почаєві від Московського патріархату (фото)

Укрзалізниця планує запустити Інтерсіті Львів-Будапешт

"Затопленные улицы и деревья на авто". По Херсону пронесся мощный шторм

В Ізмаїлі вибухнуло авто поліцейського, є постраждалі

Через нічну негоду у центрі Львова не працюють світлофори

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика