Східний дивізіон проекту Міжмор'я. Підбірка матеріалів


Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

Результати роботи політичного компасу 2015-2017. Політичний портрет facebook аудиторії

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

 
Олег Соскін: Трупоїди на чолі з Порошенко не вміють нічого створювати. Вони живуть за рахунок знищення  
30 декабря 2016
З Олегом Соскіним, директором Інституту трансформації суспільства, ми зустрілися, щоби поговорити про головні події року, що минає, і спробувати спрогнозувати – а що нас чекає 2017-го? Олег Соскін зауважив, що не може назвати жодної позитивної для України цьогорічної події, хіба що відносну стабільність на фронті – не було поразок на кшталт Іловайська чи Дебальцевого, що можна вважати за позитив. Крім того, ми не посварилися зі своїми головними союзниками – Польщею та країнами Балтії – це теж добра ознака. А от провалів і невдач, на думку експерта, 2016 року було вдосталь.

– Ви казали, що за часів Януковича Україна була державою «стаціонарного бандита», а зараз, за вашою класифікацією, у нас «держава трупоїдів»?

– Так, це вже суто некрофільна форма держави. За Януковича у нас була кланово-олігархічна модель держави «стаціонарного бандита», але ці бандити бодай намагалися робити якісь продуктивні речі. Вони намагалися, щоб об’єкти, перебуваючи у їхній власності, хоча б їм давали прибуток за рахунок своєї діяльності. А зараз до влади прийшов клан «некрофілів», які знищують усе навколо, не створюючи нічого нового.

– А коли цей злам відбувся? Це закономірний етап розвитку нашої держави, як вона розвивалася від Кучми до Ющенка і Януковича?

– Абсолютно правильно. З точки зору логіки розвитку це закономірна мутація цієї держави – коли до влади приходять уже абсолютно непродуктивні сили. Це групи, які живуть за рахунок поїдання того, що створено попередниками. Вони не здатні до формування нових систем, які б давали прибуток навіть для них. Уже повністю відсутня конкуренція, адже вони свідомо нищать будь-які паростки конкурентного середовища, будь-які структури, що виробляють альтернативний прибуток.

– Але всі ці люди, яких ви називаєте «трупоїдами», працювали і за Ющенка, і за Януковича. Тобто працювали в державі «стаціонарного бандита» і щось таки продукувати могли? Порошенко і Яценюк були міністрами, і тут Янукович утік – і вони одразу стали «трупоїдами»?

– Вони і були за своєю природою «трупоїдами». Вони і при Ющенку, і при Кучмі такими були. Якщо ми подивимося всю біографію Порошенка і його клану, то побачимо, що він піднімався за рахунок знищення соціалістичної власності. Вони брали за безцінь цукрові заводи, пиляли на метал і продавали. Подивіться, що вони зробили з «Ленкузнею» – це ж був промисловий гігант! Там тепер усе зруйновано, якийсь андеґраунд! Усе, що вони не брали, вони руйнували і збагачувалися за рахунок руйнації. Це кардинальна їхня позиція. Ці кондитерські фабрики не купили – їх за ваучери придбали.

Зверніть увагу: вони захоплюють тільки те, що можна використати, встановивши монополію, а складні виробництва вони нищать. Коли Порошенко був міністром закордонних справ при Юлії Тимошенко, одразу в нас проблеми із цукром виникли, ціни на цукор угору полізли, бо він утворив там монополію. Коли став міністром економіки – одразу почав на себе перемикати потоки.

– Тобто українська політична система розвивається, якщо оперувати біологічними категоріями, в напрямку дегенерації. Зараз прийшли люди, які вже в принципі нічого не можуть, а здатні тільки утилізовувати і встановлювати монополії?

– Точно. Такий самий, наприклад, Яценюк. До речі, всюди він усе руйнував, але є сфера, в якій він надзвичайно метикуватий – це виклянчувати кредити, у цьому він людина неперевершена. Гройсман – те ж саме. Разом із батьком брали кредити – використовували і збагачувалися.

Інформаційний акцент

 

У Миколаєві госпіталізовано 54 людини із гепатитом А

На Закарпатье из-за кори объявили карантин – Москаль

Мужчина из автомата в центре Одессы ранил десяток людей и одного убил

В Україні без електрики 737 населених пунктів

На Закарпатті 43 дитини потрапили до лікарні через кір

В Киеве после нового года 54 человека заболели корью

В Харькове из-за масштабной аварии остались без воды почти 600 домов

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика