Східний дивізіон проекту Міжмор'я. Підбірка матеріалів


Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

Результати роботи політичного компасу 2015-2017. Політичний портрет facebook аудиторії

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

 
Становище Порошенка навіть гірше, ніж колись у Януковича – політтехнолог  
31 декабря 2016

Політтехнолог Сергій Гайдай в інтерв’ю Gazeta.ua проаналізував, що вдалося зробити Петру Порошенку до свого президентського екватора, який був 7 грудня.

«Якщо дивитися на пункти його президентського маршруту – це суцільні скандали. Вони привели Порошенка до репутаційного краху. Президент, який отримав понад 54% голосів українців, зараз має 16», – констатував політолог.

Він нагадав, що чинний президент давав багато обіцянок, але, за словами експерта, не виконав жодної. Зокрема, глава держави заявляв, що продасть увесь свій бізнес і виграє війну.

«Натомість є Мінські домовленості, які не працюють. Так можемо пересуватися по всіх пунктах. І кругом скандали – офшори, Липецька фабрика, плівки Онищенка. Навіть якщо президент захоче провести реальні реформи, це буде вдесятеро складніше, ніж позаторік. Для реформ необхідна довіра суспільства. Її немає», – наголосив Гайдай.

Пояснюючи, чи може нинішній керівник держави змінити цю ситуацію, він зауважив, що останнім часом влада висуває громадянському суспільству формулу: «Можливо, нам вдається не все. Але ми – легітимна влада. Для країни під час російської агресії важлива стабільність. Усі, хто хоче змінити владу, загрожують державі».

Як підкреслив експерт, керівництво держави грає на цьому. «Але Майдан теж був нелегітимний. Люди вийшли на вулиці, щоб скинути легітимно обраного президента».

«Він може запобігти великим стресам у суспільстві. Візьмемо всесвітньо відомі приклади. Коли у США стався скандал із партією президента Ніксона, він залишив посаду. Коли в Ісландії з’ясували, що прем’єр-міністр має офшор, він подав у відставку. Після цього – вибори. Скандал і криза закінчуються. Якби Порошенко думав не про владу й особисті активи, то давно пішов би з посади добровільно. У країні з’явилася би нова влада – не через заколот, а легітимно», – стверджує фахівець.

«Ще один шлях – усе може вирішити парламент. 300 депутатів можуть змінити Конституцію, ухвалити закон про імпічмент і провести цю процедуру. Це теж цивілізований спосіб зміни влади», – підкреслив політолог.

За його словами, нині у Петра Порошенка погана особиста ситуація. Навіть гірша, ніж була у Януковича.

«Уявімо, що термін Петра Олексійовича закінчується. До нього навіть сьогодні є багато запитань щодо законності. Якщо залишиться жити в Україні, нова влада може не бути лояльною до нього. Виїхати в Росію він не зможе. На Захід теж шлях буде закритий. Поїхати у країну третього світу для Порошенка після такого успіху в бізнесі – катастрофа. Тому він планує другий термін. Але країна із 40-мільйонним населенням не може бути заручником однієї людини», – висловив думку Гайдай.

 

У Миколаєві госпіталізовано 54 людини із гепатитом А

На Закарпатье из-за кори объявили карантин – Москаль

Мужчина из автомата в центре Одессы ранил десяток людей и одного убил

В Україні без електрики 737 населених пунктів

На Закарпатті 43 дитини потрапили до лікарні через кір

В Киеве после нового года 54 человека заболели корью

В Харькове из-за масштабной аварии остались без воды почти 600 домов

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика