Східний дивізіон проекту Міжмор'я. Підбірка матеріалів


Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

Результати роботи політичного компасу 2015-2017. Політичний портрет facebook аудиторії

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

 
Ганущин усуває Дворянин: початок кінця коаліції в Львівській облраді?  
19 января 2017

Голова Львівської обласної ради зареєстрував проект рішення, яким позбавляє свого першого заступника співголовування в Конкурсній раді обласного конкурсу мікропроектів. Цю інформацію кореспонденту Leopolis.news підтвердила перший заступник голови Львівської облради Парасковія Дворянин.

«Цей проект рішення дійсно вже розміщено на сайті обласної ради. Певно, комусь не дуже вигідно, що ця Програма проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку має засади змагальності, не має жодного ручного втручання, є прозорою, виконується на 95% відсотків. У мене є відчуття, що після мого можливого усунення програма буде видозмінена і буде управлятись за принципом т. зв. «ручняка». На мою думку, все роблять для того, щоб сама рада була керована. Будуть брати до уваги не суть поданого проекту, його значимість чи якість підготовки, а те, чиї інтереси, якого депутата за цим усім стоять», – зазначила Парасковія Дворянин.

image001

Відповідаючи на запитання, чи вся ця ситуація не поставить під загрозу існування більшості в нинішній обласній раді й чи не вийде фракція «Самопомочі» з коаліції, перший заступник голови обласної ради заявила, що цю проблему обговорюватимуть на засіданні фракції.

«Будемо радитися з колегами. Але я сподіваюся на здоровий глузд керівників інших фракцій. І де б я надалі не працювала, буду відстоювати свої принципи, з якими «Самопоміч» ішла на вибори… Але шкода програми», – підкреслила Дворянин.

У проекті рішення «Про внесення змін та доповнень до Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 25.10.2016 № 270», який голова обласної ради Олександр Ганущин вносить на розгляд ради, є пропозиція, щоб співголовами Конкурсної ради були не перші заступники голови облради та облдержадміністрації, а просто заступники. Така нібито технічна зміна ламає всю конфігурацію противаг та стримань, які утворились у нинішньому обласному політикумі. Фактично триває усунення «Самопомочі» від впливу на процес реалізації однієї з найефективніших та публічних програм Львівщини. Окрім того, зрозуміло, що загалом є також велике бажання контролювати фінансові потоки, які стоять за цим проектом. А враховуючи кошти громад та спонсорів, обласного та місцевих бюджетів, тут ідеться про сотні мільйонів гривень.

Окрім зміни щодо співголів та кількох редакційних правок, Олександр Ганущин також пропонує доповнити Порядок оскарження Конкурсантами результатів обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2016-2020 роки (додаток 12 до Програми) ще одним пунктом. Йдеться про те, що в процесі розгляду апеляційної заяви конкурсанта голови Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації вправі направити для участі в роботі Конкурсної ради по одному представникові з числа осіб, які не є чи не були членами Конкурсної ради та Експертної комісії. Вказаних осіб, як зазначено в проекті рішення, наділяють тимчасовим правом голосу виключно під час розгляду апеляційних заяв конкурсантів.

Але таке ноу-хау виходить за всі рамки здорового глузду чи правової культури. Керівники області, хтозна з яких підстав, отримують право на своїх «комісарів» у Конкурсній раді, які можуть мати вирішальний вплив на ухвалення остаточного рішення. Для чого ці додаткові люди, якщо в складі Конкурсної ради і так є представники ОДА та облради, незрозуміло.

Ми також звернулися по коментар щодо цієї ситуації і до заступника голови обласної ради Володимира Гірняка. Бо в разі ухвалення згаданого рішення саме він стане співголовою Конкурсної ради обласного конкурсу мікропроектів.

«Та будемо бачити. Це не моя ініціатива. Але люди кажуть, що коли на цьому проекті піариться лише одна політична сила, то це неправильно. У мене особисто є багато роботи, я курирую кілька районів. Щодо самого рішення, то будемо збирати перед сесією фракцію і радитися», – зазначив Володимир Гірняк.

Однак ніхто не забороняє й іншим фракціям «піаритися» на конкурсі мікропроектів. Можливо, просто треба перестати заздрити тим, у кого це виходить краще.

Також є ще один нюанс, пов’язаний з історією появи цього проекту рішення. Як видно з сайту Львівської облради, голова обласної ради вніс цей проект 13 січня цього року. Але з 11 по 18 січня він перебував у відпустці, відпочиваючи з родиною в далекому Єгипті, і фізично не міг цього зробити. Обов’язки голови облради в цей час виконувала Парасковія Дворянин.

Наступне пленарне засідання сесії Львівської обласної ради має відбутись у вівторок, 31 січня.

Андрій БОЛКУН, Leopolis.news

 

У Миколаєві госпіталізовано 54 людини із гепатитом А

На Закарпатье из-за кори объявили карантин – Москаль

Мужчина из автомата в центре Одессы ранил десяток людей и одного убил

В Україні без електрики 737 населених пунктів

На Закарпатті 43 дитини потрапили до лікарні через кір

В Киеве после нового года 54 человека заболели корью

В Харькове из-за масштабной аварии остались без воды почти 600 домов

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика