Східний дивізіон проекту Міжмор'я. Підбірка матеріалів


Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 
Путін та стратегія приниження в дії. Сьогодні - Нетаньяху. Завтра – Ердоган  
10 марта 2017

 

Путін увійшов до вкрай важливого етапу своєї стратегії на Близькому Сході. Почалося, вже майже неприховане, вимагання виконання кремлівських умов.

 

Чому насправді Нетаньяху став, майже, постійним відвідувачем Кремля, чекати, схоже, залишилося вже недовго. Шокує інше. На тлі надуспішного візиту до Вашингтону, черговий вояж ізраїльського прем’єра до Москви виглядає вельми, вельми дивним. Значить, візит до Вашингтону та переговори із Трампом не були настільки райдужними? Або виключно власні інтереси ізраїльського прем’єра дозволяють кремлівському покидьку майже тотально диктувати московські умови?

 

Що, Путін відступить щодо вимог Ізраїлю по відношенню до іранської ядерної програми? Звичайно, ні, особливо на тлі всезростаючого домінування Тегерану в регіоні?

 

Що, кремлівський монстр піде назустріч проханням Нетаньяху приборкати іранських бойовиків у Сирії? Це нереально, беручи до уваги нинішній баланс сил у тій розтерзаній країні.

 

Що, Путін погодиться на приборкання Хезболли? Це вже занадто.

 

Те ж саме стосується й кремлівського відношення до ХАМАС?

 

Так навіщо Нетаньяху стрімголов летить до Кремля. Це виглядає, як приниження, як мінімум. На тлі того, що міністр оборони Ізраїлю у Вашингтоні. Невже Ліберман повіз до Пентагону план дій, який Нетаньяху повіз до Кремля? А як же тоді анонсоване утворення коаліції Ізраїлю, США та арабських країн? Про таку коаліцію ще декілька місяців тому розмірковувати могли лише політичні фантасти та мрійники..

 

Виходить, що Нетаньяху дійсно повинен принизитися перед Путіним. І, скоріш за все, через персональні інтереси. Бібі, майже, постійно у прокуратурі Ізраїлю і його політична кар’єра може обірватися у будь-яку мить. Але, при чому тут інтереси Ізраїлю? Невже Нетаньяху сподівається, що полковник КГБ Путін оголосить про підтримку перенесення російського посольства до Єрусалиму?

 

А на наступний, після приїзду Нетаньяху до Білокамінної, день, до Путіна прийде Ердоган. Тут простіше. Коаліція Москви – Тегерана – Дамаска – Хезболли вже так міцно прив’язала до себе турецького президента, що зараз, вже майже, автоматично вимагає від нього виконання виставлених вимог.

 

Анкара вже не вимагає відсторонення від влади монстра аль-Асада. Анкара вже, майже, мовчить про все зростаючу агресивність Ірану в регіоні. Анкара вже не так наполегливо вимагає придушення курдських бойовиків на сирійській та іракських землях. А Москва все вимагає та вимагає. Москва чудово бачить, як з кожним днем Ердоган заплутується у павутинні, яку плетуть у Кремлі та Тегерані.

 

Завтра Путін буде вимагати від Ердогана дуже серйозного. Позаяк у Туреччині незабаром референдум про розширення президентських повноважень. Московські вимоги будуть стосуватися подальшого дрейфу Туреччини від США, зменшення ролі НАТО в районі Середземномор’я та подальшої прихильності до коаліції Москви – Тегерана – Дамаска – Хезболли. Саме в той час, коли народжується коаліція Ізраїлю, США та арабських країн. Якщо Нетаньяху не вб’є її у Кремлі сьогодні.

 

Олексій КоломієцьПрезидент Центру європейських та трансатлантичних студій

 

OSP-UA.INFO

 

 

В Харькове из-за масштабной аварии остались без воды почти 600 домов

В Росії можуть можуть посадити хлопця, який опублікував в соцмережі уривок із Незнайки на Місяці

Зведений загін націоналістів з Тернополя прибув боронити землю в Почаєві від Московського патріархату (фото)

Укрзалізниця планує запустити Інтерсіті Львів-Будапешт

"Затопленные улицы и деревья на авто". По Херсону пронесся мощный шторм

В Ізмаїлі вибухнуло авто поліцейського, є постраждалі

Через нічну негоду у центрі Львова не працюють світлофори

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика