Путин закончит зачистку Сирии, а потом вместе с армией Ирана войдет в Украину: ракеты на Киев уже нацелены


Війна Путіна проти України: 4 варіанти розвитку подій


Надія Савченко: церковні ієрархи повинні врятувати цю мужню дівчину від самогубства

 


Балто-Чорномор'я - майбутнє України в системі первородного хаосу


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


УНКП вимагає негайної відставки Наталії Яресько з посади міністра фінансів!

 

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

EU will collapse soon. It is time for a chaos.

Християнська сім’я серед викликів сучасності

 
Журналіст: НАБУ погрузло в корупції. Ситник і його заступник беруть сотні тисяч доларів за закриття справ  
14 марта 2017

 Директор Антикорупційного бюро Артем Ситник конфліктує із своїм першим заступником Гізо Углавою через гроші, які підприємства сплачують НАБУ за закриття кримінальних справ, незаконно порушених проти них

Про це пише журналіст-розслідувач Володимир Бойко.

Бойко стверджує, що заради встановлення контролю за грошовими потоками Ситник готовий оприлюднити інформацію про наявність в Углави ще двох громадянств, окрім українського, зокрема – громадянства Ізраїлю. "Річ у тім, що вільний син Кавказу приховує від Артема Сергійовича свої реальні заробітки й не ділиться повною мірою", - каже Бойко.

Зокрема, він зазначає, що півтора роки роботи НАБУ влаштовувало гучні обшуки і затримання, але жодний корупціонер так і не був покараний. "Як тільки жертви погоджуються виплатити суму, яку з них вимагають, провадження закриваються", - каже Бойко. На доказ своїх слів журналіст наводить історію із підприємством "Артемсіль".

Журналісти програми "Схема" з'ясували, як через низку посередників керівництво підприємства розкрадало гроші та не сплачувало податки. Голова НАБУ Ситник у лютому минулого року заявив,що спецназ НАБУ поїхав у Донецьку область проводити обшуки на підприємстві "Артемсіль". "Службові особи "Артемсіль" дійсно працювали через фіктивні фірми, дійсно зловживали своїм службовим становищем і, дійсно, вкрали понад 37млн. грн. Але до чого тут НАБУ?", - питає журналіст, нагадуючи, що господарські злочини не належать до юрисдикції бюро.

Бойко також відзначає, що суддя Солом'янського суду Бобровник надав НАБУ дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що містять банківську таємницю . Водночас в ухвалі від 13 січня 2016 року немає жодної згадки про те, чому цією справою займається саме бюро. " Бобровник ревно обслуговує Ситника, оскільки той пообіцяв йому посаду в майбутньому Антикорупційному суді ", - стверджує журналіст.

За словами Бойка, зв'язок між НАБУ та справою "Артемсолі" стає очевидним, якщо подивитись на результат розслідування. "Після отримання хабара Углава справу передав за підслідністю в Національну поліцію, де її й поховали. Бо відкривалось провадження також не за "спасибі", а лише з метою витрясти з клієнтів гроші", - стверджує журналіст.

"Куратором розслідування був особисто Углава й він особисто домовлявся про суму, за яку кримінальне провадження буде поховано точно так, як і сотні інших аналогічних справ. Але Ситнику Углава сказав, що взяв лише 100 тис. доларів від керівників "Артемсолі", а тепер до Ситника стали доходити чутки, що насправді Углаві передали 500 тис. доларів. І тому наслідки для першого заступника директора НАБУ можуть бути щонайсумнішими", - пише Володимир Бойко.

http://espreso.tv/news/2017/03/14/mizh_kerivnykamy_nabu_konflikt_cherez_rozpodil_tinovykh_groshey_zhurnalist

 

Головного судмедексперта області зловили на хабарі

Беларус: У нас в государстве все против народа

«Правий сектор» пікетує Головне управління національної поліції в Чернігівській області

Депутати Чернівецької міськради вимагають звільнення Арсена Авакова

«Самопоміч» вимагає скликати позачергову сесію Львівської облради

Ввечері у Дніпрі відбудеться мітинг на підтримку блокади на Донбасі

Вінницькі активісти продовжать акцію протесту під будівлею ОДА

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика