Східний дивізіон проекту Міжмор'я. Підбірка матеріалів


Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 
Тіллерсон прямує до штаб-квартири НАТО. Насувається новий, більш жорсткий ультиматум?  
30 марта 2017

 Рекс Тіллерсон з Анкари попрямує до штаб-квартири Альянсу. Зрозуміло, що вкрай неохоче. Теж зрозуміло, що засідання Північно - Атлантичної Ради на рівні міністрів іноземних справ було узгоджено, виключно, за доброї волі Вашингтону й  порядок денний був продиктований, також виключно, Державним департаментом та Білим Домом.

Тіллерсон неодноразово та публічно говорив, що він не бажає їхати до штаб-квартири Альянсу напередодні стратегічної зустрічі Трампа із Сі.  Тіллерсон прямо пропонував направити до Брюсселю свого заступника, або якогось іншого високопоставленого дипломата. Але, інші члени Альянсу та його керівники наполягали на тому, що хочуть бачити на засіданні саме Рекса Тіллерсона.

Причини їхніх намагань зрозумілі – страх, розгубленість та потужна невпевненість, які значно посилилися після візиту до НАТО секретаря оборони Меттіса. Меттіс передав євроатлантичним союзникам ультиматум від Дональда Трампа. Тепер, коло вкрай роздратований  Тіллерсон прибуде до Брюсселю, можна чекати ще більш жорсткого ультиматуму. Його перші складові вже пролунали. Чекати остаточних частин залишилося зовсім недовго.

Зрозуміло, що в Анкарі, серед міріад надскладних завдань та викликів, один буде мати особливу вагу – яким чином зберігти південний фланг Альянсу? Беручи до уваги сучасне позиціювання Туреччини, яке стало вже, майже, прямою загрозою для єдності та стійкості НАТО.

Тіллерсон на засіданні, прямо в очі, заявить, що час для збільшення видатків на оборону для союзників швидко збігає. Після того, як Трамп передав Меркель рахунок за оборону Німеччини, європейські урядовці, чиї країни є членами Альянсу, в стані всепоглинаючої паніки.

Але, якщо навіть Рекс Тіллерсон поголиться  із обіцянками європейців, постане інше, головне та стратегічне питання: «А на що витрачати ті кошти?». Іншими словами: «А якою повинна бути зараз стратегічна місія НАТО?». І тут на Тіллерсона чекатиме шок. Як й на всіх, або майже, всіх членів Альянсу. Тому що, відповіді га це основне питання немає.

Тоді Рекс Тіллерсон завершить ту зустріч, сяде у літка та полетить до Вашингтону. Готуватися до дійсно стратегічної зустрічі – із китайським лідером. Під час довгого перельоту Рекс Тіллерсон, напевно, багато разів буде запитувати: «А навіщо я сюди літав?».

Цікаво, що будуть запитувати у себе європейські міністри та керівники Альянсу? Головне питання, скоріш за все, буде наступним: «Невже Трамп серйозно все казав про НАТО?».

Олексій Коломієць,

 

Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

 

 

В Україні без електрики 737 населених пунктів

На Закарпатті 43 дитини потрапили до лікарні через кір

В Киеве после нового года 54 человека заболели корью

В Харькове из-за масштабной аварии остались без воды почти 600 домов

В Росії можуть можуть посадити хлопця, який опублікував в соцмережі уривок із Незнайки на Місяці

Зведений загін націоналістів з Тернополя прибув боронити землю в Почаєві від Московського патріархату (фото)

Укрзалізниця планує запустити Інтерсіті Львів-Будапешт

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика