Бизнес Хабада. Днепропетровская община - попечительный совет


Украина под оккупацией секты Хабад (досье)


Путин закончит зачистку Сирии, а потом вместе с армией Ирана войдет в Украину: ракеты на Киев уже нацелены

 


Олег Соскин: Черная метка Порошенка в действии. Апокалипсис в Харькове, Днепропетровске, Запорожье


Военное положение не увеличит количество самолетов и не добавит ума генералам


Эксперт назвал цель Путина в Украине: восстановление империи, остановиться он не может

 

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии (два раздела)

"Народний капіталізм: економічна модель для України" Олега Соскина в английской версии

Продаю квартиру. Apartment for sale. Gonchara street 43V

 
Организация Чесно помогает НАЗК расправляться с политическими партиями?   
31 марта 2017

 

 
Антиконституционный орган — НАЗК, созданный на деньги иностранных государств, начал внеплановую проверку партии Батькивщина. При чем глава НАЗК отметила, что по этому поводу в НАЗК обратилась общественная организация «Чесно», которая предоставила НАЗК информацию по партии. Ясно, что в таком случае представители Чесно должны опубликовать свои декларации и показать, кто их финансирует, сколько они получают денег. Также должна показать сама Корчак, сколько денег она получила от американской правительственной организации USAID, какое имущество приобрела. 
Примечательно, что на сайте гражданского движения Чесно в разделе финансирование информации о финансировании движения в 2015 и 2016 годах нет. 
Справка

Під час кампанії «Фільтруй Раду!» (2011-2012 ) до координаційної ради Руху ЧЕСНО  входили:

- Світлана Заліщук, Олег Рибачук, ГО Центр UA (загальна координація руху)

- Вікторія Сюмар, Інститут масової інформації

- Віктор Таран, Центр політичних студій та аналітики

- Сергій Таран, Міжнародний Інститут Демократій (Україна)

- Тарас Шевченко, Тетяна Семілетко, Інститут медіа права

- Дмитро Котляр, юрист, незалежний експерт

- Ірина Бекешкіна, Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва

- Тарас Петрів, Фундація «Суспільність»

- Андрій Семидідько, Антирейдерський союз підприємців України

2012-2014 роки  Фільтруй Владу!

Після обрання парламенту VII скликання (до якого потрапив 331 порушник критеріїв ЧЕСНО) активісти продовжили контролювати діяльність новообраних народних депутатів під гаслом «Фільтруй Владу!».

Першим успіхом «Фільтруй Владу!» можна вважати прогрес у питанні персонального голосування. ЧЕСНО спільно з народними депутатами домоглися того, аби більшість депутатів нового скликання не порушували Конституцію та Регламент Верховної Ради і голосували особисто.

Серед вимог активістів також:

1. належне відвідування депутатами пленарних засідань (90%  засідань) та засідань парламентських комітетів.

2.публічність прізвищ помічників народних депутатів.

3. публічність майнових декларацій парламентарів.

4. розширення каналів комунікації з виборцями та звітування депутатами про свою роботу.

5. збільшення прозорості роботи парламентських комітетів

Результати дослідження діяльності депутатів представлено на їх персональних сторінках у ЧЕСНОметрі.

Кампанію ЧЕСНО «Фільтруй Владу!» координували:

- Світлана Заліщук, Олег Рибачук, ГО Центр UA (загальна координація руху)

- Тарас Шевченко, Тетяна Семілетко, Інститут медіа права

- Дмитро Котляр, юрист, незалежний експерт

- Ірина Бекешкіна, Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва,

- у партнерстві з партнерами в рамках окремих  напрямів кампанії.

2013-2014 роки - ЧЕСНО про УРЯД

Верховна Рада та народні депутати – лише перша ланка, яка відповідає за стан справ у країні.  На виконавчій владі і в першу чергу – на Кабінеті міністрів України лежить головна відповідальність за стан справ в країні. На відміну від  парламенту, Уряд не лише ухвалює доленосні рішення, але й розпоряджається грошима платників податків. Аналіз діяльності уряду та керівників міністерств та відомств важливий не лише в контексті «що було», але й дає можливість спрогнозувати, що буде з країною у майбутньому.

В грудні 2013 року ЧЕСНО розпочав системний аналіз міністрів Уряду Миколи Азарова, який передбачав ґрунтовні розслідування  діяльності 18 міністрів, 5 віце-прем’єрів та прем’єр-міністра за критеріями ЧЕСНО. Проте у лютому 2014 року після виходу перших трьох журналістських розслідувань проект  було призупинено у зв’язку з відставкою Уряду.

Після ухвалення складу Уряду Арсенія Яценюка у лютому 2014 року Рух ЧЕСНО зробив експрес-аналіз «Уряду народної довіри».

2014 рік - ЧЕСНИЙ КАНДИДАТ

Активісти ЧЕСНО переконані, що прозорість та підзвітність майбутнього президента є ключовою вимогою виборців і наступний лідер України матиме легітимність на національному рівні лише за умови максимальної прозорості.

Під час позачергових виборів Президента України Руху ЧЕСНО у партнерстві з IFES-Україна розпочали кампанію «Чесний кандидат», метою якої було збільшення фінансової прозорості передвиборчої кампанії та подальше запровадження фінансової прозорості в українській політиці.

В контексті фінансової прозорості українське законодавство є чи не найгіршим в Європі. Тому активісти звернулися до кандидатів на посаду Президента  України з проханням продемонструвати політичну волю та, попри відсутність законодавчих вимог, оприлюднити детальну інформації про джерела фінансування передвиборчої кампанії та напрями витрачання цих коштів.

Крім того експерти IFES-Україна та учасники Руху ЧЕСНО  підготували законопроект, що дасть можливість виборцям проголосувати,  розуміючи, хто фінансує майбутнього президента, народних депутатів України або учасників місцевих виборів. Крім того, виборці отримають доступ до щорічних фінансових звітів політичних партій.  

П’ять кандидатів на пост президента України – Богомолець, Гриценко, Порошенко, Тимошенко та Тягнибок - підтримали ініціативу ЧЕСНО та IFES-Україна законодавчо зобов’язати учасників передвиборчих перегонів розкрити інформацію про своє фінансування до дня голосування. Троє з них, які одночасно є народними депутатами, - Петро Порошенко, Анатолій Гриценко та Олег Тягнибок, - зареєстрували законопроект громадськості про розкриття фінансування (законопроект №4846). 

Крім того, 5 з 21 зареєстрованого кандидата на пост Президента України – Богомолець, Гриценко, Порошенко, Тігіпко та Тимошенко – частково розкрили інформацію про фінансування своєї передвиборчої кампанії на вимогу Руху ЧЕСНО.

2014 рік - ЧЕСНА РАДА

Під час дочасних парламентських виборів учасники Руху ЧЕСНО сфокусувалися на питанні фінансової прозорості кандидатів, політичних партій та передвиборчих кампаній, яка є важливим інструментом боротьби з корупцією в Україні.

Також учасники Руху переконані, що до наступного парламенту не мають потрапити ті нардепи, які голосували за «диктаторські закони» 16 січня та кандидати, які є фігурантами корупційних розслідувань.  Активісти звернулися до політичних партій із відповідним закликом не включати цих «небезпечних кандидатів» до партійних списків та не висувати їх в одномандатних округах.

Зважаючи на недосконалість чинного виборчого законодавства, учасники ЧЕСНО висунули власні вимоги до політичних партій, які мають намір брати участь у виборах, та закликали їх:

1. відкрити повні автобіографії кандидатів

2. відкрити повні майнові декларації кандидатів за 2013 рік

3. оприлюднити детальний фінансовий звіт партії за 2013 рік

4. за 5 днів до дня голосування оприлюднити деталізований проміжний фінансовий звіт про надходження коштів виборчого фонду партіїта їх використання під час підготовки та проведення позачергових парламентських виборів

5. оприлюднити інформацію про джерела коштів, використаних для формування виборчої застави партії, а також забезпечити оприлюднення такої інформації кандидатами від партії в одномандатних округах;

6. забезпечити підтримку народними депутатами України, які балотуватимуться кандидатами на позачергових виборах народних депутатів України, законопроекту № 4846.

Активісти ЧЕСНО проаналізують списки кандидатів до Верховної Ради України VIII скликання від усіх політичних сил та підготують рейтинг прозорості та відкритості партій, а також назвуть «небезпечних кандидатів», яких вдасться виявити – для того аби виборці змогли зробити усвідомлений вибір в день голосування.

 

 

 

 

Через нічну негоду у центрі Львова не працюють світлофори

Анонс. Олег Соскін в гостях у Геннадія Балашова

Ночью в Киевской области тайно выгрузили 40 тонн львовского мусора

У центрі Вінниці пограбували ювелірний магазин. Нападники підстрелили охоронця

Под Житомиром расстреляли бизнесмена

Во Львовской области неизвестные подорвали автомобиль гранатой

В Киеве ночью изрезали 18-летнюю девушку, она в критическом состоянии

 
 
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика